2011. november 17., csütörtök

Enduró-világbajnok 2011

Történelmi győzelem Mika Aloha-nak. Az utolsó enduró világbajnoki futamon a finn versenyző megnyerte a világbajnoki címet az E3-as osztályban. Ezzel a teljesítményel Akoha az első olyan versenyző aki mind a három osztályban világbajnoki címet tudott szerezni. A francia futamon Mika Aloha mind a két versenynapon győzedelmeskedett- ezzel el is dőlt a bajnokság állása. Metzeler Six Days Extremmel szerelt Honda motorjával a finn pilóta megszerezte a világbajnokságban az első helyet.

Mika Aloha 2011-es WEC világbajnok.

A finn pilóta mellett még Jérémy Joly és Ludivine Puy is világbajnoki címet szerzett előbbi a junior kategóriában az utóbbi pedig a női kategóriában, mindekettőjüknek Six Days Extreme volt a motorján.

Ludivine Pay

A futam végén 369 ponttal zárt és összesítésben 57 ponttal előzte meg a finn versenyző Metzeler-Márka Partnerét és legnagyobb riválisát Christoph Nambotint aki Gas-Gas-al vesenyzett.